Předmět: Obhajoba bakalářské práce

« Zpět
Název předmětu Obhajoba bakalářské práce
Kód předmětu KZU/BCDP
Organizační forma výuky bez kontaktní výuky
Úroveň předmětu Bakalářský
Rok studia nespecifikován
Semestr Zimní a letní
Počet ECTS kreditů 0
Vyučovací jazyk Čeština
Statut předmětu Povinně-volitelný
Způsob výuky Kontaktní
Studijní praxe Nejedná se o pracovní stáž
Doporučené volitelné součásti programu Není
Vyučující
  • Holešovský Tomáš, Mgr.
  • Orság Petr, doc. PhDr. Ph.D.
Obsah předmětu
Obhajoba probíhá veřejně dle předem daného rozpisu. 3 členové komise: vedoucí práce, oponent, předseda komise. Délka obhajoby: 20 minut. Prezentace 8 minut Vedoucí a oponent: každý pět minut Otázky: 2 minuty Detaily státnic: 1. prezentace (student). Student prezentuje diplomovou práci. Během prezentace student jasně definuje výzkumné téma, vysvětluje metodologii a demonstruje závěry své diplomové práce. Pokud je to vhodné, zapojí do obhajoby otázky/problémy zmíněné v posudcích. 2. Posudek oponenta + otázky + odpovědi. a) Oponent shrne svůj posudek - zdůrazní pozitiva a negativa. Zeptá se explicitně na otázky, od studenta se očekává připravená odpověď. b) Posudek vedoucího práce + otázky + odpovědi Vedoucí práce shrne svůj posudek - zdůrazní pozitiva a negativa. Zeptá se na některé z otázek, od studenta se očekává připravená odpověď. 3. Otázky Student odpovídá na otázky ( v daném pořadí) a) oponenta/vedoucího práce c) ostatních členů komise/publika

Studijní aktivity a metody výuky
Dialogická (diskuze, rozhovor, brainstorming)
Výstupy z učení

Úspěšná obhajoba diplomové práce je předpkladem toho, že student je schopen pracovat nezávisle na zvoleném tématu a vyjádřit své myšlenky ve vymezeném prostoru, ve vyžadované podobě, a jasnou formou.
Předpoklady
nespecifikováno

Hodnoticí metody a kritéria
Ústní zkouška

Katedra nemá žádné konkrétní požadavky na to, jak má vypadat prezentace (PowerPoint, atd.). Nicméně je na zodpovědnosti studenta si připravit ústní prezentaci tématu, stejně tak se dostatečně připravit na otázky vedoucího práce a oponenta a být schopný reagovat na případné dotazy komise. Součástí hodnocení je i schopnost odpovědět na otázky v posudku i otázky komise.
Doporučená literatura
  • Hall, G. M., & Hořejší, J. (2006). Jak připravit úspěšnou přednášku. Praha: Galén.
  • Mandel, S., & Spal, J. (1993). Jak úspěšně vystupovat: osvědčené techniky ke zvýšení vaší sebejistoty a schopnosti motivovat a přesvědčovat. Praha: Linde.
  • Plamínek, J., & Franc, D. (2012). Komunikace a prezentace: umění mluvit, slyšet a rozumět. Praha: Grada.


Studijní plány, ve kterých se předmět nachází
Fakulta Studijní plán (Verze) Kategorie studijního oboru/specializace Doporučený ročník Doporučený semestr
Fakulta: Filozofická fakulta Studijní plán (Verze): Žurnalistika (2015) Kategorie: Publicistika, knihovnictví a informatika - Doporučený ročník:-, Doporučený semestr: -