Předmět: Konzultace bakalářské práce 2

» Seznam fakult » FIF » KMU
Název předmětu Konzultace bakalářské práce 2
Kód předmětu KMU/KK2
Organizační forma výuky Seminář
Úroveň předmětu Bakalářský
Rok studia nespecifikován
Semestr Zimní a letní
Počet ECTS kreditů 5
Vyučovací jazyk Čeština
Statut předmětu nespecifikováno
Způsob výuky Kontaktní
Studijní praxe Nejedná se o pracovní stáž
Doporučené volitelné součásti programu Není
Vyučující
  • Křupková Lenka, doc. PhDr. Ph.D.
  • Kopecký Jiří, doc. PhDr. Ph.D.
  • Stratilková Martina, Mgr. et Mgr. Ph.D.
  • Blüml Jan, Mgr. Ph.D.
  • Spáčilová Jana, doc. Mgr. Ph.D.
Obsah předmětu
Student předkládá v termínech stanovených pedagogem (vedoucím diplomové práce) a v požadované kvalitě ucelené texty - části resp. kapitoly své diplomové práce. Na základě svých dosavadních i nově získávaných znalostí, zkušeností a intelektuálních schopností - a za pomoci pedagoga - zpracovává novou, dosud neřešenou tematiku. Seminář má podobu individuálních konzultací mezi studentem a jeho tutorem, na nichž jsou řešeny konkrétní formální a obsahové otázky vznikající rozsáhlejší odborné studie (40-60 normostran textu, poznámky, shrnutí a přílohy navíc). 1. Širší souvislosti vzniku diplomové práce v souladu s vědeckým zaměřením Katedry muzikologie Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Volba tématu diplomové práce. 2. Doporučená literatura a prameny ke zvolenému tématu diplomové práce. 3. Struktura a rozsah diplomové práce, návaznost kapitol, dokumentace, citační normy. 4. Formulace kapitoly Stav pramenů a literatury 1. Způsob práce s literaturou. 5. Formulace kapitoly Stav pramenů a literatury 2. Způsob práce s prameny. 6. Formulace hlavních kapitol práce a podkapitol. 7. Dílčí závěry kapitol. Analýza a syntéza v oblasti zpracovávaného tématu. 8. Revize struktury a názvu diplomové práce. Otázka zúžení (nebo naopak rozšíření) tématu diplomové práce. Doplňkové využití pramenů a další literatury k tématu. 9. Formulace předběžného Závěru. Přínos diplomové práce pro intelektuální rozvoj diplomanta a pro hudební vědu obecně. Aktuálnost tématu a způsobu jeho zpracování. 10. Formulace předběžného Úvodu resp. Předmluvy. Formulace Shrnutí. Cizojazyčná shrnutí. 11. Přílohy, seznam literatury a pramenů, případné rejstříky. 12. Konečná verze textu. Věcná, terminologická a stylistická revize textu diplomové práce. Příprava na obhajobu.

Studijní aktivity a metody výuky
Přednášení, Dialogická (diskuze, rozhovor, brainstorming), Metody práce s textem (učebnicí, knihou), Demonstrace
  • Semestrální práce - 80 hodin za semestr
  • Účast na výuce - 78 hodin za semestr
  • Příprava na zápočet - 12 hodin za semestr
  • Domácí příprava na výuku - 30 hodin za semestr
Výstupy z učení
Osvojit si metody práce v oboru muzikologie a získat praktické zkušenosti při formování struktury diplomové práce a při formulování odborného textu. Student s vybraným pedagogem - vedoucím své diplomové práce - řeší obsahové a formální stránky příslušného diplomního úkolu. Výuka má podobu pravidelných individuálních konzultací studenta s vedoucím jeho práce, případně pravidelné výuky specializované skupiny diplomantů s pedagogem.
Student získá expertní hudebně historické, hudebně teoretická nebo jiné muzikologické znalosti v dané tematické oblasti. Student umí samostatně pracovat s literaturou a prameny ve vymezené oblasti muzikologie. Student dokáže samostatně kriticky myslet a vytvářet vlastní závěry týkající se dané hudební tematiky.
Předpoklady
Žádné.

Hodnoticí metody a kritéria
Analýza výkonů studenta, Rozbor jazykového projevu studenta, Rozbor produktů pracovní činnosti studenta (technické práce), Rozhovor, Seminární práce

Znalost dějin a teorie hudby a muzikologických disciplín v rozsahu látky probírané v 1. a 2. ročníku studia. Samostudium dostupné literatury k tématům diplomových prací vyhlášeným Katedrou muzikologie FF UP a konzultace s pedagogy katedry v zájmu kvalifikované volby tématu diplomové práce.
Doporučená literatura
  • Individuální literatura podle zaměření diplomového úkolu.
  • ECO, U. (1997). Jak napsat diplomovou práci. Votobia, Olomouc.
  • Kubátová, H. (2009). Rukověť autora diplomky : [čtení a psaní odborných textů ve společenskovědních a humanitních oborech]. Olomouc; Univerzita Palackého.


Studijní plány, ve kterých se předmět nachází
Fakulta Studijní plán (Verze) Kategorie studijního oboru/specializace Doporučený ročník Doporučený semestr