Předmět: Veřejný projekt B1

» Seznam fakult » FIF » KDU
Název předmětu Veřejný projekt B1
Kód předmětu KDU/VPBB1
Organizační forma výuky Praxe mimo UP
Úroveň předmětu Magisterský
Rok studia nespecifikován
Semestr Zimní a letní
Počet ECTS kreditů 2
Vyučovací jazyk Čeština
Statut předmětu Povinně-volitelný
Způsob výuky Kontaktní
Studijní praxe Nejedná se o pracovní stáž
Doporučené volitelné součásti programu Není
Vyučující
  • Bilík Petr, Mgr. Ph.D.
Obsah předmětu
Praktická realizace filmového projektu, který má veřejný charakter. S návrhem konkrétní aktivity přichází student a s předstihem ji konzultuje s vedoucím sekce či pedagogem,jehož oborovému zaměření projekt odpovídá. Nejčastěji se v případě veřejného projektu jedná o aktivní účast na konferenci, rozborovém semináři v rámci divadelních přehlídek, publikaci odborného článku ve významném periodiku či dlouhodobá publicistická činnost běžném tisku, v elektronickém médiu apod.,případně organizace odborné konference, výstavy či jiné akce, aktivní participace na vzniku uměleckého díla, činnost v redakcích festivalových zpravodajů a videozpravodajství apod.

Studijní aktivity a metody výuky
Dialogická (diskuze, rozhovor, brainstorming), Pracovní činnosti (dílny), Aktivizující (simulace, hry, dramatizace)
Výstupy z učení
Cílem je praktická realizace projektu, který má veřejný charakter a současně se týká studovaného oboru (divadlo). S návrhem konkrétní aktivity přichází student a s předstihem ji konzultuje s vedoucím sekce či pedagogem, jehož oborovému zaměření projekt odpovídá. Nejčastěji se v případě veřejného projektu jedná o aktivní účast na konferenci, publikaci odborného článku ve významném periodiku či dlouhodobá publicistická činnost běžném tisku, v elektronickém médiu apod., organizace odborné konference, výstavy či jiné akce, aktivní participace na vzniku uměleckého díla apod. Pokud student nemá s pedagogem tento projekt projednaný na začátku semestru, předmět si do Stagu zapisuje až v semestru následujícím po samotné realizaci aktivity. Smyslem je podrobit své vlastní výstupy veřejné zpětné vazbě a připravit se budoucí profesní praxi.
Student si prověří schopnost samostatného managerského a dramaturgického uvažování či odborného působení ve veřejné sféře, je schopen veřejné prezentace kulturních projektů či výzkumných výsledků v rámci oborových konferencí, rozborových seminářů, odborných periodik, filmových přehlídek apod.
Předpoklady
Žádné podmiňující předměty.

Hodnoticí metody a kritéria
Analýza výkonů studenta, Hospitace

Obecně: Účast na konzultacích a realizace projektu, předložení stručné výstupní zprávy konzultantovi. Pokud student nemá s pedagogem tento projekt projednaný na začátku semestru, předmět si do Stagu zapisuje až v semestru následujícím po samotné realizaci aktivity.Viz. konkrétní realizovaná aktivita (příprava návrhu projektu, dramaturgický plán, návrh rozpočtu, příprava konferenčního výstupu apod.)
Doporučená literatura


Studijní plány, ve kterých se předmět nachází
Fakulta Studijní plán (Verze) Kategorie studijního oboru/specializace Doporučený ročník Doporučený semestr
Fakulta: Filozofická fakulta Studijní plán (Verze): Filmová studia minor (2019) Kategorie: Teorie a dějiny umění - Doporučený ročník:-, Doporučený semestr: -
Fakulta: Filozofická fakulta Studijní plán (Verze): Filmová studia maior (2019) Kategorie: Teorie a dějiny umění - Doporučený ročník:-, Doporučený semestr: -