Předmět: Oborové praktikum rozhlasové A

» Seznam fakult » FIF » KDU
Název předmětu Oborové praktikum rozhlasové A
Kód předmětu KDU/OPROA
Organizační forma výuky Cvičení
Úroveň předmětu Bakalářský
Rok studia nespecifikován
Semestr Zimní a letní
Počet ECTS kreditů 4
Vyučovací jazyk Čeština
Statut předmětu Povinně-volitelný
Způsob výuky Kontaktní
Studijní praxe Nejedná se o pracovní stáž
Doporučené volitelné součásti programu Není
Vyučující
  • Hanáčková Andrea, doc. Mgr. Ph.D.
  • Bojda Tomáš, Mgr. Ph.D.
Obsah předmětu
Obsah semináře: Systém redakční práce, editorská činnost, práce na sítích, podcasting a harmonogram semestru budou upraveny na první hodině. Prezenční setkání probíhají ve stanovených termínech, část semestru pracují určené skupiny i jednotlivci samostatně. Upozorňuji na časovou náročnost domácí přípravy.

Studijní aktivity a metody výuky
Dialogická (diskuze, rozhovor, brainstorming), Nácvik pohybových a pracovních dovedností, Aktivizující (simulace, hry, dramatizace)
Výstupy z učení
Cílem semináře v ZS 2018 (též pod kódy OPROA a OPRE) je vystavět funkční model redakční rady serveru RadioDock a ve vymezeném čase (a ideálně i dále) spravovat tento internetový odborný server jako dynamickou platformu současných pohledů na auditivní tvorbu. Studenti si vyzkouší zcela praktickou činnost redaktorů, editorů, správců obsahu z hlediska sociálních sítí, reportérů i těch, kteří vedou rozhovory. Součástí činnosti bude natáčení reportážních snímků z rozhlasových soutěží, vedení blogu a vyzkoušíme možnosti podcastu. Seminář vede doc. Hanáčková ve spolupráci s šéfredaktorem RadioDocku Mgr. Bojdou.
Osvojení praktické dovedností v oblasti rozhlasové literárně-dramatické, publicistické i reportážní tvorby.
Předpoklady
Kreativní myšlení, rychlá orientace v počítačových programech, ideálně základní znalost práce se zvukovým softwarem, zkušenost s nahrávacím digitálním zařízením.

Hodnoticí metody a kritéria
Rozbor díla tvůrčího charakteru (hudební, výtvarné, literární)

Obsah předmětu bude specifikován v úvodní hodině. Pro splnění jednotlivých cílů dostanou studenti přesná zadání, termíny a podklady pro výstupy semináře. Obecná anotace: Účast ve stanovených seminářích povinná (část semestru probíhá podle individuálně stanoveného harmonogramu). Dokončení zvoleného projektu. Odevzdání písemné zpětné vazby na průběh samostatné práce.
Doporučená literatura
  • Motal, Jan (ed). (2012). Nové trendy v médiích II. Rozhlas a televize.. Brno: MU.


Studijní plány, ve kterých se předmět nachází
Fakulta Studijní plán (Verze) Kategorie studijního oboru/specializace Doporučený ročník Doporučený semestr
Fakulta: Filozofická fakulta Studijní plán (Verze): Televizní a rozhlasová studia maior (2019_2024) Kategorie: Teorie a dějiny umění 1 Doporučený ročník:1, Doporučený semestr: -
Fakulta: Filozofická fakulta Studijní plán (Verze): Televizní a rozhlasová studia (2017) Kategorie: Teorie a dějiny umění 1 Doporučený ročník:1, Doporučený semestr: -